Ako si chrániť oči pred nebezpečným svetlom z displejov?

Ako si chrániť oči pred UV žiarením a svetlom z displejov

Aj keď si to neuvedomujeme, naše oči sú neustále vystavené vplyvom, ktoré im škodia. Vonku je najväčšou hrozbou slnečné UV žiarenie a to nie len v lete a v zime, ale prakticky počas celého roka.

Vnútri sme zas vystavení modro-fialovému žiareniu, teda svetlu, ktoré pochádza z LED a fluorescenčných svetelných zdrojov. V praxi to sú zväčša počítače, smartfóny, tablety či TV.

Modro-fialové svetlo škodí bunkám v sietnici, čo sa môže odzrkadliť na predčasnom starnutí očí. To znamená, že sa zhorší kvalita videnia a zvýši pravdepodobnosť vzniku očných chorôb, ako je napr. šedý zákal.

Už medzi prvotné príznaky nadmerného vystavenia modro-fialovému svetlu patria bolesti hlavy, pálenie očí a slzenie.

Starostlivosť o oči je v dnešnej dobe nevyhnutná

V dnešnej dobe našim očiam škodí viac vecí, ako kedykoľvek predtým. To však neznamená, že by sme mali žiť v opustenej jaskyni ďaleko od všetkých a všetkého. Svetlo je pre život nevyhnutné a slnku a technológiám sa jednoducho nevyhneme.

Neustále sa pozeráme na nejaké zariadenie a priemerne strávime dokonca viac času pod umelým svetlom, ako pod slnečným. Pred obrazovkami relaxujeme, no oči však nie. Tie musia pracovať intenzívnejšie a zároveň odolávať škodlivému modro-fialovému svetlu.

Oči je preto potrebné chrániť. V prípade slnečných lúčov a UV žiarenia sú dobrou ochranou slnečné okuliare s polarizačným filtrom.

Pre ochranu pred modro-fialovým svetlom z obrazoviek zariadení zas ochránia špeciálne okuliarové šošovky Crizal Prevencia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Šošovky Crizal Prevencia

Crizal Prevencia sú okuliarové sklá (šošovky), ktoré boli vyvinuté na podnet ochrany očí pred škodlivým svetlom z displejov. Za vývojom stojí francúzska spoločnosť Essilor.

Ich výhoda spočíva v tom, že sklá blokujú modro-fialové svetlo a prepúšťajú len neškodlivé svetelné spektrum. Sú to dokonca prvé číre šošovky, ktoré dokázateľne účinkujú proti modro-fialovému svetlu.

Okuliarové šošovky Crizal Prevencia však nijak nenarúšajú jasné videnie. Navyše sú odolné voči škrabancom, odtlačkom, odrazom svetla a prachu či vode.

Všetko zabezpečuje selektívno-antireflexná technológia Light Scan. V jednoduchosti to znamená to, že technológia selektívne filtruje škodlivé svetlo a zároveň zabezpečuje optimálny obraz a čírosť, pre čo najlepšie videnie.

S šošovkami Crizal Prevencia sú vaše oči chránené

Keďže pozeráme do obrazoviek denno-denne, či už v práci, v škole, ale aj vo voľnom čase, je dôležité svoje oči chrániť. S šošovkami Crizal ostávajú oči pred škodlivým svetlom chránené a vy sa nemusíte nijako obmedzovať. Tieto sklíčka sú obzvlášť dôležité aj u detí, pretože ich zrak je stále vo vývoji.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

V našom e-shope tak nájdete okuliarové sklá Crizal Prevencia aj s vkusným rámom, aby boli okuliare nie len funkčné ale aj pekné.