Dior: vznik a história luxusnej značky slnečných a dioptrických okuliarov

Francúzska značka Dior patrí medzi jednu z najluxusnejších módnych značiek a svet obohacuje o exkluzívne parfumy, kozmetiku, oblečenie, šperky, módne doplnky a okuliare.

Vznik a história značky Dior

Značku Dior založil v roku 1946 Christian Dior, ktorý sa narodil v meste Granville na území Normandie.

Christian Dior študoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu a tak sa z neho aj po očakávaniach rodiny mal stať diplomat, no namiesto toho sa začal živiť ako galerista.

Christian to mal v súkromnom živote kvôli rodine vždy ťažké, pretože neustále čelil nátlakom a hádkam ohľadom jeho práce a homosexualite. Práve pre tieto zlé vzťahy a nedôveru sa rozhodol rodinu vydediť a odčleniť sa od nej.

V roku 1946 otvoril v Paríži spolu s textilným magnátom Marcelom Boussacem svoj prvý módny dom, ktorý po 12 rokoch expandoval do ďalších krajín a miest.

Spočiatku sa zameriaval čisto na dámsku módu a v svojich výtvoroch zdôrazňoval hlavne ženskosť, aby každá žena vyzerala čo najkrajšie. Svojim prepracovaním predchádzal dobu, čo potvrdil aj svojou prvou úspešnou kolekciou „New look“.

Po úspešnom vstupe do módneho priemyslu sa tak rozhodol vstúpiť aj do sveta vôní a parfumov, kde ho preslávila do dnes známa vôňa Miss Dior. Následne vstúpil aj do sveta kozmetickej starostlivosti pre pánov.

Christian bol zrejme poznačený hektickým životom a hádkami s rodinou, pretože v roku 1957 nečakane zomrel na zástavu srdca.

Spoločnosť tak prevzal a zachránil jeho asistent Yves Saint Laurent, vďaka čomu jeho značka vo svete pôsobí až do dnes. V súčasnosti sa spoločnosť Dior delí na tri divízie:

  • Chrisian Dior SA, ktorá je zameraná na výrobu dámskeho módneho oblečenia,
  • Christian Dior Couture sa zameriava luxusné doplnky, kozmetiku, parfumy a okuliare,
  • Dior Homme je zameraná na pánsku módu.

Slnečné a dioptrické okuliare Dior

Luxus a eleganciu značky Dior potvrdzujú aj jej slnečné a dioptrické okuliare, ktoré sa už na prvý pohľad odlišujú od tých ostatných. Okuliare Dior sú inšpirované prvkami minulosti ako je technická zručnosť a sofistikovanosť, ale zároveň aj prvkami modernosti a nadčasovosti.

A post shared by EYEVIL (@eye_vil) on

Luxusné okuliare Dior sa tiež vyznačujú využívaním jedinečných farieb a ich kombinácií, doplnených rôznymi prvkami a ozdobami.

Modely okuliarov sú vyrábané pre ženy aj mužov všetkých typov tvári v rôznych štýlových prevedeniach, tvaroch a farbách. Okuliare sa tiež vyrábajú z vysokokvalitných a trvácnych materiálov, čo zaručuje, že sú dostatočne pevné a odolné.

A post shared by EYEVIL (@eye_vil) on

Vďaka dizajnu okuliarov Dior budete vyzerať elegantne a luxusne a v prípade, že sú okuliare polarizované splnia aj ochranný faktor, keďže vaše oči ochránia UV žiarením.

A post shared by FEDERICO COLA (@colafederico) on

Primárny cieľ produktov Dior je robiť nositeľa krajším a šťastnejším a aj preto je táto značka jednou z najobľúbenejších a najuznávanejších vo svete.

Eyevil je autorizovaným predajcom luxusných dioptrických a slnečných okuliarov Dior, ktoré aj spolu s inými svetovými značkami nájdete v našom eshope.

Najobľúbenejšie slnečné okuliare v Hollywoode

Okuliare Dior sú populárne aj v Hollywoode, o čom svedčí to, že túto značku nosí mnoho uznávaných osobností a hercov sveta.

A post shared by EYEVIL (@eye_vil) on

Nenahraditeľný dizajn okuliarov Dior obľubujú osobnosti ako Rihanna, Jennifer Lopez, Jessica Alba, David Beckham, Chris Brown, Ashton Kutcher, Zac Efron, Robert Pattinson, Bella Hadid, Rita Ora a mnohí ďalší, zo Sloveniek napr. Dominika Cibuľková a Twiins.