MIU MIU: vznik a história luxusnej značky slnečných a dioptrických okuliarov

MIU MIU: vznik a história luxusnej značky slnečných a dioptrických okuliarov

MIU MIU je Talianska módna značka, ktorú založila Miuccia Prada. Miuccia je vnučkou Marie Prada, slávnej zakladateľky módnej značky Prada.

Móda ju teda sprevádzala od malička, no pôvodne v tejto kariére nechcela pokračovať. Vyštudovala politické vedy, angažovala sa v boji za ženské práva a 5 rokov hrala v divadle, kde predvádzala pantomímu.

Miuccia bola dokonca aj členkou komunistickej strany, no napokon, v 21 rokoch predsa začala pracovať pre rodinnú firmu Prada.

Vstúpila do nej v roku 1970 a a neskôr v roku 1978 ju aj zdedila a viedla spolu s manželom Patrizio Bertelli. Nemala v nej však až takú dizajnérsku voľnosť ako by chcela, čo viedlo k vzniku vlastnej značky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Vznik značky MIU MIU

Miuccia Prada sa odklonila od svojej rodinnej značky, aby mohla naplno rozvíjať a vyjadrovať svoju kreativitu. Od mladého veku jej prischla prezývka „Miu Miu“, ktorou pomenovala aj svoju novú módnu značku.

Značka vznikla v roku 1992 ako luxusná, no cenovo dostupnejšia značka než je Prada. Už od začiatku sa zameriava hlavne na mladé ženy okolo 30 rokov, ktoré definujú čisté a jasné línie.

Tie prenáša aj do svojich módnych kúskov, ktoré sú vyrábané len z tých najkvalitnejších a luxusných materiálov. V polovici 90-tych rokov vznikla aj pánska verzia tejto módy.

Charakteristika značky MIU MIU

Oblečenie, parfumy ale aj slnečné okuliare značky MIU MIU majú svoje charakteristické vlastnosti, ktoré ich odlišujú od ostatných značiek. Keďže sa značka zameriava všeobecne na mladosť, nebojí sa experimentovať a vybáčať z toho, čo je bežné.

Hlavnú charakteristiku značky teda zosobňuje mladá žena, ktorá žije aktívne, je plná kontrastov a má svoju vlastnú identitu, ktorá ju odlišuje od iných. Tieto vlastnosti sa snaží MIU MIU previesť aj do svojich produktov, aby boli zvodné a so zmyslom pre vlastný unikátny štýl.

Každý dizajn je vopred strategicky premyslený, aby sa dostal ľudom tzv. do hláv a nositeľom dodal pocit niečoho viac, exkluzivity.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Slnečné a dioptrické okuliare MIU MIU

Aj pre slnečné a dioptrické okuliare značky MIU MIU sú typické originálne a štýlové črty poňaté v mestskom štýle mladých ľudí. Nechýbajú im farebné kontrasty či extravagantné tvary so zmyslom pre jedinečnosť.

Slnečné okuliare MIU MIU nosia a propagujú aj mnohé slávne osobnosti, na ktorých značka stavia základ svojej reklamy. Obľubujú ich napr. celebrity ako Miranda Kerr, Jessica Alba, Gwen Stefani, Katty Perry či Naomi Watts.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Slnečné ale aj dioptrické okuliare značky MIU MIU si môžete kúpiť aj v našom e-shope.