Moschino: všetko o tejto hravej luxusnej značke slnečných a dioptrických okuliarov

Moschino: všetko o tejto hravej luxusnej značke slnečných a dioptrických okuliarov

Módnu značku Moschino založil Franco Moschino, ktorý sa narodil v roku 1950 v malej dedine Abbiategrasso pri Miláne.

Pred jej založením pôsobil Franco ako ilustrátor pre rôzne módne časopisy. Postupne sa dostal k samotnému Giannimu Versace a istý čas preňho pracoval. Časom sa vypracoval až na módneho návrhára pre svetoznámy módny dom Cadette.

Skúsenosti, ktoré za roky práce získal neskôr uplatnil pri vytvorení svojej vlastnej značky – Moschino. Založil ju v roku 1983, kedy uviedol aj prvú kolekciu Moschino Couture.

Značka Moschino sa už od počiatku odlišovala od ostatných a tak si veľmi rýchlo vybudovala postavenie medzi svetovými značkami. Najprv sa zameriavala len na dámsku módu, neskôr však aj na pánsku módu, vône, doplnky a okuliare. Preslávila ju aj sociálna angažovanosť Franca a jeho vtedajšie kritizovanie módneho priemyslu.

Po smrti Franca Moschino v roku 1994 sa stala  kreatívnou riaditeľkou značky jeho dlhoročná spolupracovníčka, Rossella Jardini. Tá pokračovala v budovaní značky v štýle, aký ju zdobil od začiatku a to po dobu 28 rokov.

V roku 1999 sa stalo Moschino súčasťou Talianskej módnej skupiny Aeffe Group. Od roku 2014 je kreatívnym riaditeľom značky Jeremy Scott a v roku 2018 Moschino uviedlo spolupácu so švédskou značkou H&M.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Charakteristika značky Moschino

Aj keď je Moschino v porovnaní s inými módnymi značkami pomerne mladá značka, je veľmi progresívna. Už od samotného vzniku kombinuje na prvý pohľad nekombinovateľné farby a materiály, vďaka čomu nakoniec vynikajú.

Rovnako je všeobecne známe, že sa nebojí experimentovať. Moschino sa prezentuje svojim vlastným jedinečným a nekonzervatívnym štýlom. Ten typicky podčiarkujú prvky vtipu, nápaditosti a širokej škály farieb.

Pre Moschino je veľmi charakteristická inovatívnosť a výstredný dizajn produktov. Tým často nechýbajú prvky animovaných postáv či ironických karikatúr svetových značiek, spolu so zdobenými zlatými písmenami a vzormi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Slnečné a dioptrické okuliare Moschino

Aj slnečné a dioptrické okuliare Moschino charakterizujú provokatívne črty a často netypické tvary a farby. Nechýba im teda extravagancia a hravosť, čo oceňujú ľudia, ktorí sa chcú odlíšiť. Aj materiály, z ktorých sa vyrábajú sú čo najkvalitnejšie, aby zabezpečili príjemné nosenie.

Väčšinu modelov okuliarov Moschino tvoria extravagantné kúsky, no v ponuke nechýbajú ani jemné elegantné modely. Avšak práve kvôli unikátnosti a hravej extravagancii okuliare Moschino vyhľadávajú aj svetoznáme celebrity ako je napr. Madonna, Lady Gaga či Gigi Hadid.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EYEVIL-ľudský prístup online (@eye_vil) on

Slnečné a dioptrické okuliare značky Moschino nájdete aj v našom e-shope.